„Baltic Sotheby’s International Realty“
Išskirtinė galimybė – namas ant jūros kranto
Namas Ir Aš

Kalbant apie šį namą, kartojasi žodis „unikalus“. Unikali vieta Baltijos jūros pakrantėje, unikalus kraštovaizdis, netradicinė architektūra ir unikali galimybė jį įsigyti.

Palangoje, atokiau nuo miesto šurmulio, esantį bangos formos namą parduodančios bendrovės „Baltic Sotheby’s International Realty“ nekilnojamojo turto ekspertė Karina Paulauskaitė sako, kad idėja sukurti tokios formos pastatą architektei Jurgitai Kožikienei gimė atsižvelgiant į kraštovaizdį ir praktiškumą – siekiant išvengti langų į kaimyno namą. „Kadangi šiaurinėje pusėje yra vienintelis kaimynas, taip eskizuojant gimė lenkto stogo idėja ir buvo išspręstas sienos be langų klausimas. Lenktos linijos lengvai įsilieja į supantį įspūdingą kraštovaizdį, kartu ir saugo privatumą, todėl būnant namuose santykis su gamta lieka išties glaudus, rodos, kad aplink tave nieko daugiau nėra – tik jūra ir smėlis“, – pasakoja ji.

Nuo jūros namą skiria vos 75 metrai. Prie šio fakto vėl galima pridėti žodį „unikalu“, nes taip arti vandens stovinčių pastatų Lietuvos pakrantėje suskaičiuojama vos trylika. Pastatui priklauso beveik 7 arai sklypo, juosiamo valstybinės žemės. Privalumas, kad papildomai nereikės rūpintis sklypo dizainu – nepriekaištingą pajūrio sodą čia sukūrė pati gamta.

Namo eksterjeras sukurtas iš natūralaus skalūno čerpių ir natūralaus akmens plytelių. Stogo konstrukcijos – iš lenktos klijuotos medienos sijų. Visi namo langai mediniai, kaustyti aliuminiu, įrengtos slankiojančiosios sistemos.

Nors pastatas nėra išskirtinai didelis – jo plotas 180 kv. m, gerai apgalvotas projektas leidžia mėgautis erdve ir patogumu. „Skirtingos erdvės atskirtos pusantriniais lygiais, tad čia gali tilpti tiek didelė šeima, tiek pora, kuri ypač rūpinasi asmeniniu privatumu ir nori turėti savo erdves“, – sako K. Paulauskaitė.

Erdvės įspūdį sustiprina aukštos lubos, vietomis siekiančios 4,8 metro. Name suprojektuoti trys miegamieji kambariai ir poilsio zona, virtuvės ir svetainės erdvė, du vonios kambariai, SPA zona, ūkinė patalpa ir katilinė-drabužinė.

Kiekvienoje patalpoje įrengtos didelės slankiojančiosios durys, vedančios į tris skirtinguose lygiuose esančias terasas. Vakarinėje svetainės terasoje numatyta sūkurinė vonia. Anot nekilnojamojo turto ekspertės, pietinė svetainės terasa suprojektuota taip, kad net ir vėjuotomis dienomis, kai vyrauja pajūriui būdingas šiaurės vakarų vėjas, čia būtų užuovėja. „Namas suprojektuotas taip, kad net ankstyvą pavasarį ar vėlyvą rudenį būtų galima mėgautis užuovėja neprarandant vaizdo į jūrą. Kadangi visi vitrininiai langai atsiveria į pietinę, vakarinę pusę, namuose galima stebėti saulėlydžius. Namas suprojektuotas taip, kad vasarą pro vitrininius langus saulė neprikaitina, o žiemą namų erdves prišildo, kadangi ji pakyla žemiau“, – architektūrinius sumanymus komentuoja K. Paulauskaitė.

Foto galerija.: new_000267712_0

Projektuodama namą, architektė jį šiek tiek „kilstelėjo“ į viršų, kad iš svetainės būtų galima grožėtis jūra. Kaip sako pašnekovė, neretai nutinka taip, kad, net pastačius namą prie jūros, kopų lygyje ar šiek tiek žemiau, jos nematyti: „Čia į tai buvo specialiai investuojama – apačioje yra SPA zona, šiek tiek aukščiau – vaikų ar svečių kambariai ir tik tada pagrindinis kambarys.“

Projekte numatytas ir baseinas po terasos stogu. Namas dar neapstatytas baldais, tad galutinę jo viziją galima keisti.

„Šis namas yra unikalus projektas, nes galimybė įsigyti tokį NT objektą pasitaiko ypač retai, tokie namai dažniausiai keliauja iš kartos į kartą. Gyventi taip arti jūros yra unikalu, nes čia ją gali matyti visokią. Neretai, kai lyja, jūra audringa, atsisakome minties eiti į paplūdimį, o čia būdamas namuose tu visada esi su ja“, – išskirtinį pastatą pristato nekilnojamojo turto ekspertė.

Architektūra architektura