Statybviečių saugumui užtikrinti – išmanūs apsaugos sprendimai
Pranešimas spaudai

Pavasarį su bundančia gamta suintensyvėja ir statybų darbai. Apsaugos ekspertai pastebi, kad kartu su įsibėgėjančiomis namų statybomis, daugėja ir vagysčių iš statybviečių skaičius. Dažniausiai vagys savinasi nesaugomą turtą, kai statomas objektas dar neturi net durų, o dažnu atveju ir elektros energijos.

Vagių taikiniu tampa ne tik statybiniai įrankiai ir nestambi statybų įranga, bet ir įvairios statybinės medžiagos, šildymo bei vėdinimo agregatai. Pirmiausiai vagys taikosi į lengvai išnešamą, be priežiūros paliktą techniką, specialios apsaugos neturinčią įrangą.

„Nesant apsaugos iš statybviečių pirmiausiai dingsta smulki technika: elektriniai suktuvai, perforatoriai, šlifuokliai, pjautuvai. Tarp vagių taip pat paklausios ir įvairios apšiltinimo, hidroizoliacinės medžiagos, armatūra. Dažnai vagiama ir į statybų aikštelę atvežta namams įrengti skirta įranga – šildymo katilai, grindų kolektoriai“, – sako „Ekskomisarų biuro“ elektroninės saugos departamento direktorius Donatas Pocius.

Mobili apsauga, kuriai nereikia elektros ir interneto

Eksperto teigimu, siekiant apsaugoti statybų aikštelę įprastai yra statoma tvora, samdomi sargai ar po teritoriją paleidžiami sarginiai šunys. Vis dėlto tokiame apsaugos modelyje išlieka fizinio faktoriaus rizika: nuovargis ir dėl to sumažėjęs pastabumas, atsakingumo stoka. D. Pociaus įsitikinimu, šioje situacijoje šiuolaikiškesnis sprendimas būtų įsirengti kilnojamą, belaidę vaizdo apsaugos sistemą, kuriai nereikia elektros ir interneto ryšio.

„Tai reiškia, kad tokia kilnojama apsaugos sistema statybvietėje ar kitame laikiname objekte gali būti sumontuojama per 2-3 val. ir autonomiškai pradėti veikti, nepriklausomai nuo to ar teritorijoje yra energijos šaltinis. Esant poreikiui ją lengva perkelti iš vienos vietos į kitą ir pritaikyti pagal pokyčius objekte. Sistemoje sumontuoti mobilūs judesio detektoriai sugeba identifikuoti bet kokį įsibrovėlį, o užfiksavus judesį pradedamas filmuoti vaizdas iš karto perduodamas į visą parą dirbantį saugos tarnybos stebėjimo ir valdymo centrą. Gavus sistemos suveikimo signalą – nedelsiant išsiunčiamas artimiausias greitojo reagavimo ekipažas“, – mobilios apsaugos veikimo principus aiškina „Ekskomisarų biuro“ elektroninės saugos departamento vadovas.

Išmanus sprendimas laikinų objektų apsaugai

Pasak D. Pociaus, toks mobilus apsaugos sprendimas yra itin lankstus, nes bendrovė gali pasiūlyti ne tik įrangą, bet ir pilną paslaugų paketą, į kurį įeiną apsaugos sistemos diegimas, perkėlimas, nepertraukiamas veikimas bei reagavimas į pažeidimus.

Beje, nesant poreikio įsigyti šią įrangą, ją bet kuriam laikotarpiui galima ir išsinuomoti. Saugos tarnyba taip pat įsipareigoja užtikrinti mobilios sistemos nepertraukiamą veikimą – tai yra atlikti jos monitoringą, pakeisti akumuliatorius. Su tokią sistemą įsigyjančiu klientu yra suderinamas ir automatizuotas objekto apsaugos grafikas pagal nurodytą laiką, o pasitelkus dirbtinio intelekto algoritmus efektyviai eliminuojami klaidingi aliarmai. Užsisakant kompleksines paslaugas, 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę gali būti užtikrintas ir operatyvus tarnybos specialistų reagavimas į pastebėtus pažeidimus.

„Turėdami tokią mobilią sistemą, statybų objekto, ar pavyzdžiui, laikinų vasaros krautuvėlių, paviljonų savininkai įsigyja ne tik patikimą apsaugą, bet ir turi galimybę esant poreikiui mobiliajame telefone stebėti gyvą arba įvykių metu užfiksuotą vaizdą iš objekto, taip pat galimybę savarankiškai valdyti sistemą mobiliąja programėle“, – akcentuoja elektroninės saugos specialistas.

D. Pocius pabrėžia, kad tokia kilnojama belaidė apsaugos sistema gali padėti apsaugoti stacionarius, migruojančius, laikinus, nutolusius bei elektra neaprūpintus objektus be jokių papildomų investicijų į apsaugos sistemų infrastruktūrą.

Straipsnio komentarai

Siųsti
Technologijos technologijos