Komfortiškas ir tvarią alternatyvą suteikiantis namelis ant ratų. Bendrovė
Nestandartinis sprendimas: protingo namo sistema gali veikti ir namelyje ant ratų
Pranešimas spaudai

Išmaniųjų namų sistemos daugeliui jau nėra naujiena. Jos vis dažniau yra diegiamos ne tik gyvenamuosiuose būstuose, bet ir biuruose, viešbučiuose ar kituose dideliuose pastatuose. Jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius“ kartu su įmone „SoulWood LT“ inovatyviai nusprendė, jog protingo namo sistema KNX gali būti sėkmingai pritaikyta ir namelyje ant ratų.

Pasak jungiklių ir protingų namų sistemų centro „JUNG Vilnius“ direktoriaus Raimundo Skurdenio, mobilusis namelis ant ratų, kurį pagamino įmonė „SoulWood LT“, yra pažangus būstas iš naujo apibrėžiantis tvarų gyvenimą. Su 140 litrų vandens rezervuaru ir nuotekų sistema jis suteikia laisvę gyventi decentralizuotai bei komfortiškai keliauti ilgiau ir toliau.

„Namelis ant ratų iš esmės yra toks pats namas, tik mažesnis. Funkcijos jame išlieka tos pačios. Mūsų įdiegtos KNX išmaniosios sistemos dėka šiame namelyje jungiklio ar telefono pagalba galime patogiai valdyti apšvietimą ir šildymo sistemą. Išmaniosios sistemos tuo ir geros, kad gali būti pritaikytos tiek didžiuliame name ar pastatų komplekse, tiek mažoje erdvėje, kaip šiuo atveju – namelyje ant ratų. Funkcionalumas išlieka panašus, o patogumas žymiai pagerėja“, – sako jungiklių ir protingų namų sistemų centro vadovas.

Išmanūs mobilieji namai – galimybė naujam gyvenimo modeliui

Anot R. Skurdenio, viena iš priežasčių, kodėl jo vadovaujama įmonė prisijungė prie šio mobiliųjų namų projekto – galimybė Lietuvoje atsirasti kitokiam gyvenimo būdui.

„Žmonės tampa vis laisvesni, mobilesni – nebenori būti prisirišę prie konkrečios vietos. Pavyzdžiui, vasarą jie su mobiliu nameliu gali gyventi Lietuvoje prie ežero, o žiemą persikelti į šiltesnes vietas. Ir visur juos lydės ta pati išmani bei patogi sistema, kuri leidžia šildymą ir apšvietimą įjungti bei išjungti pagal numatytą laiką, parametrus ar scenarijų. Toks gyvenimo būdas žavi daug žmonių, tad manau, kad išmanūs ir tvarūs mobilieji namai turi ateitį“, – teigia R. Skurdenis.

Raimundas Skurdenis

Išmanų mobilųjį namelį pagaminusios įmonės „SoulWood LT“ bendraįkūrėjas, sklandytojas Algirdas Šimoliūnas aiškina, kad idėją sukurti tokį būstą paskatino jo aistra sklandymui bei su tuo susijęs gyvenimo būdas.

„Dažnai važiuodami į varžybas esame priversti bent po kelias savaites gyventi gamtoje, aerodromuose, iš kurių skraidome. Tad galima teigti, kad sklandytojo gyvenimo būdas ir atvedė prie idėjos sukurti išmanius namelius ant ratų, kaip komfortišką ir tvarią alternatyvą aktyviai užsiimantiems sportu bei daug laiko praleidžiantiems gamtoje asmenims“, – pasakoja išmanių mobiliųjų namų kūrėjas.

A. Šimoliūno teigimu, ypač daug aerodromų skirtingose šalyse buvo aplankyta šiemet, sklandytuvais be motoro skrendant per visą Europą.

„Šios kelionės metu yra tekę nakvoti ir aerodromo patalpose, ir nameliuose bei kemperiuose, palapinėse ar net po žvaigždėmis. Sukaupta patirtis padėjo išsigryninti tai, kas yra funkciškai svarbiausia nedidelėje erdvėje“, – aiškino verslininkas.

Mažųjų namų judėjimas populiarėja ir Lietuvoje

Pasak A. Šimoliūno, iš aukščiausios kokybės medžiagų pagamintame ir puikiai apšiltintame mobiliame namelyje yra viskas, ko reikia patogiam žmogaus gyvenimui. Pirmame aukšte yra bendroji erdvė su virtuve, sofa-lova, stalas bei tualetas su dušu, antresolėje – miegamasis. Namelyje komfortiškai gali gyventi 4 asmenys.

„Nemažiau svarbu, kad šiame namelyje ant ratų visos namo funkcijos – nuo apšvietimo iki klimato kontrolės yra sujungtos į vieningą tinklą su protinga KNX sistema, todėl viską galima centralizuotai valdyti ir nuotoliniu būdu. Tai puikus būdas gyventi sąmoningiau, su daugiau laisvės, turint tik itin reikalingus, mėgiamus daiktus ir patogią, komfortišką aplinką“, – įsitikinęs A. Šimoliūnas.

Mobilus namelis su išmanių namų sistema JUNG KNX.

Įmonės „SoulWood LT“ bendraįkūrėjos Ievos Šimoliūnienės teigimu, pasaulyje ir ypač JAVTiny House (mažųjų namų judėjimas), kuomet namelis yra įrengiamas kelioninės priekabos principu, jau yra gana įprastas reiškinys. Lietuvoje tokie nameliai taip pat populiarėja, bet labiau ne kaip gyvenimo, o kaip laisvalaikio sprendimas.

„Pasirinkusieji mažuosius namelius teigia, kad gyventi komfortabiliai nereikia daug erdvės. Tokie nameliai gali būti perkelti nusprendus, kad norite keisti aplinką. Be to, dėl nedidelio dydžio jie suvartoja nedaug energijos taip tapdami itin draugiškais gamtai. Mūsų tikslas, kad toks tvarus gyvenimo būdas gamtos glėbyje būtų ir patogus, ir išmanus“, – sako I. Šimoliūnienė.

Technologijos technologijos