Pixabay
Trys klausimai, į kuriuos reiktų atsakyti, jei galvojate sienas dažyti patys
Pranešimas spaudai

Ko gero, daugelis sutiksite, jog namų sienų dažymas yra vienas greičiausių būdų pakeisti interjero vaizdą. Na, o sienų spalvos turi didelės įtakos bendrai žmogaus būsenai būnant patalpoje. Todėl labai svarbu, kad būtų parinktas ne tik tinkamas sienų koloritas, bet ir pats sienų padengimas dažais būtų apgalvotas.

Yra didelis skirtumas, kuomet sienos yra tobulai nudažytos ir kuomet dažymas yra tiesiog atliktas nerūpestingai. „Kartais gali atrodyti, jog tokiai paprastai užduočiai, kaip sienų dažymas profesionalų samdyti visiškai nereikia. Juk internete gausybė rekomendacijų, kaip paruošti sieną ir ją nudažyti, tačiau iš tikrųjų yra keli scenarijai, kuriuos reikia apsvarstyti prieš atmetant idėją samdyti profesionalius dažytojus“, – sako UAB „Dažytojų brolija“ direktorius Vidas Leščinskas.

Pirmasis – kaina

„Mums įprasta manyti, kad dažyti sienas patiems yra tikrai pigiau nei samdyti profesionalus, nes darbo sąnaudos gali sudaryti beveik 85 procentus dažymo darbų kainos. Tačiau reikėtų įvertinti, jog vien dažų, teptuko ar volelio neužteks. Reikės įsigyti visas reikalingas dažymo priemones, nuo grunto iki dažų juostos. Kartais klientai skambina ir prašo tik lygiai nudažyti, esą jie jau viską turi pasiruošę, o ir įrankių dažymui turi. Tenka maloniai išvardinti, kiek meistrui reikėtų visko iš tiesų: teptukų, volelių, vonelių voleliams, statybinio popieriaus ar plėvelės grindims uždengti, dažymo juostų, valiklių, galbūt net kai kurių įrankių sienoms taisyti ir daug kitos įrangos. Tuomet klientams dingsta noras viską supirkti, - patirtimi dalijasi „Dažytojų brolija“ vadovas Vidas Leščinskas.

„Norint lygaus, stulbinamo sienų padengimo, reikės pirkti tik profesionalius įrankius, o jie tikrai brangiai kainuoja. Mūsų komanda turi įsigijusi laiko patikrintus įrankius, nes siekiame tobulo rezultato. Įrankiai naudojami tikrai ne vieną kartą, todėl su laiku jie atsiperka. Pačiam žmogui susipirkti visą profesionalią įrangą yra prabanga, nes jų gal niekada daugiau ir nepanaudos. Kaina pačiam dažyti profesionaliai gana greitai iškyla, – skaičiuoja V. Leščinskas.Vertinant tai, reikėtų labai kruopščiai viską susiskaičiuoti, ar pinigų suma viskam susipirkti netaps gana artima sumai, kurią išleistumėte samdydami profesionalus.

Antrasis – laikas

Daugelis žmonių neįvertina laiko, kurį sugaišta sienų dažymui. Dažniausiai šis procesas reikalauja ne poros valandų. Vien pasiruošimas reikalauja nemažai laiko. Profesionalai žino, kaip tinkamai ir greitai perkelti ir uždengti baldus, padengti ir apsaugoti grindis, apklijuoti langus, elektros lizdus ir kitus, apsaugos reikalaujančius elementus. Todėl, jei žmogus dirba pilną darbo dieną, sienų dažymui gali tekti skirti laiko tik savaitgalį. Čia reikia gerai apgalvoti, ar tikrai norisi aukoti savo laiką savaitgaliais remonto darbams? Profesionalai per trumpesnį laiką gali padaryti daug daugiau ir geriau nei pats žmogus, kuris nėra šios srities profesionalas.

Verta pagalvoti ir apie pastangas, kurių reikalauja sienų dažymas. Jei nedirbate fizinio darbo, po vieno tokio dažymo seanso, galite jaustis labai pavargę: rankų kilnojimas, siekimas, lipimas gali stipriai pasijusti kitą dieną. Kitas dalykas apie kurį reiktų pagalvoti – kiek sienų reikia perdažyti ir kiek tai užtruks. Anokia paslaptis, jog kambarys, ilgai užsibuvęs remonto būsenoje vėliau pradeda varginti. O jei tų kambarių, kurių laukia sienų dažymas yra keli?. „Turėjome nemažai klientų, kurie pradėję patys dažymo darbus, pusiaukelėje viską mesdavo ir prašydavo mūsų įmonės meistrų užbaigti, nes neturi tiek laiko“, – pasakoja UAB „Dažytojų brolija“ direktorius V. Leščinskas.

Trečiasis – sienų parametrai

„Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti kitaip, tačiau sienų dažymas niekada nėra greitas ir lengvas darbas. Žmonės dažnai nepamatuoja įvairių parametrų“,- sako pašnekovas. Pasak jo, „Prieš nusprendžiant ar samdysite profesionalus, ar dažysite patys, pirmiausia, reikėtų įsivertinti tokius svarbiausius sienų, kurias reikia dažyti parametrus: sienų lygumas, lubų aukštis, langų, durų, angų kiekis patalpoje. „Nepamirškite, kad dažytojai profesionalai niekada nedažys nelygių sienų, nes tuomet pats dažymas bus tolygus „terliojimui“, o ne dažymui. Jei sienos paviršius nėra išlyginamas glaistu, po tokio sienų dažymo visi nelygumai tik dar labiau išryškėja, nes dažų sluoksnis blizga labiau nei glaistas. Nei vienas iš profesionalių meistrų neapsiimtų dažyti sienos, kuri nėra tinkamai paruošta dažymui – nenuglaistyta, nenugruntuota. Jis pirmiausiai ją paruoš, kad rezultatas džiugintų, o ne tik suteiktų spalvą sienai“ – patirtimi dalinasi Vidas Leščinskas.Todėl samdant dažytojus profesionalus rezultatas yra nuspėjamas. Dažant pačiam – gali trūkti įgūdžių tinkamai paruošti nelygią sieną, kad ji būtų lygi it stiklas. Pakanka vienos klaidos, kad sugadintų sienų vaizdą. Dažytojai profesionalai geriau suvokia dažymo darbų ir kokybės kontrolės niuansus.

"Dar vienas dalykas į kurį vertėtų atsižvelgti prieš atmetant idėją samdyti profesionalius dažytojus yra lubų aukštis. Jei namuose yra aukštos lubos, reikės aukštų kopėčių, pats dažymas – labiau vargina dėl sunkiai pasiekiamų vietų, taip pat reikia kitokių įrankių. Aukštai esančius sienos ir lubų sujungimus gražiai nudažyti – nemenkas iššūkis. Dažytojai profesionalai turės tinkamą įrangą, reikalingą tokiam dažymui atlikti. Leiskite tai atlikti profesionalams. Stebime, jog ir Lietuvoje pamažu įsišaknija požiūris, jog kiekvienas turi dirbti savo darbą", – džiaugiasi įmonės vadovas Vidas Leščinskas.

„Labai dažnai žmonės nori tiesiog atnaujinti ar pakeisti sienų spalvą. Namai būna sutvarkyti, langai, durys yra tinkami naudoti. Todėl juos reikia ne tik tinkamai apdengti, bet ir apink juos profesionaliai apdažyti. Tai gali virsti rimu iššūkiu. Profesionalai dažytojai paprastai yra įgudę atlikti tokius darbus, o pirmą kartą tai darančiam žmogui - savamoksliui tenka nemenkai pavargti. Apskritai, lygiai nudažyti sieną – beveik menas. Ką jau kalbėti apie dažymą aplink duris, langus ir kitus elementus“, – juokauja Vidas Leščinskas.

„Daugelis žmonių šiandien jau vertina profesionalių dažymo paslaugų teikiamą patogumą, nes jiems patinka žinoti, kad galutinis rezultatas atrodys tiksliai taip, kaip jie įsivaizduoja“, – pasakoja UAB „Dažytojų brolija“ direktorius Vidas Leščinskas. „Mes esame aktyvūs savo srities specialistai, mūsų stiprybė ta, kad esame tik glaistytojai - dažytojai. Tai darbas, kurį mėgstame, atliekame noriai ir atsakingai, nuolat tobulindami savo gebėjimus, kas leidžia optimaliai panaudoti darbo laiką ir kokybiškai bei laiku atlikti prisiimtus įsipareigojimus. Kinų išmintis sako – mažiau yra daugiau, todėl didelė patirtis vienoje srityje yra aukštesnės kokybės garantija“.

Straipsnio komentarai

Siųsti
Interjeras interjeras