Lauros Krivienės kurtas interjeras Leonas Garbačauskas
Poros namai šalia Neries: harmoningos spalvos ir šviesos atspindžiai
Namas Ir Aš

Dizainerės Lauros Krivienės (studija FORM) suprojektuotas butas jaunai vilniečių porai tapo nedidele ramybės oaze šurmulingo sienamiesčio pašonėje.

Šalia Neries esančiame kvartale jaunos poros namus kūrusi dizainerė parinko modernaus minimalizmo stilių ir siekė ilgaamžių interjero sprendimų. Jai buvo svarbu, kad 60 kv. m erdvėje atsirastų vietos daiktų sandėliavimui suniveliuojant spintas, tačiau išlaikant interjero estetikos ventisumą visuose kambariuose.

L. Krivienė pasakoja, kad projektuodama šio buto interjerą buvo svarbu atsižvelgti į geografinę padėtį: „Atsižvelgiant į šiaurinę pusę, svarbia užduotimi tapo erdves išlaikyti šviesias atsisakant ryškių kontrastingų elementų, taip pat išlaikyti estetikos ir funkcionalumo dermę“. Išsikėlusi tokią užduotį, dizainerė pasirinko dvi spalvas: šviesiai pilką ir natūralios rusvos medienos. Šviesiai pilka spalva vyrauja baldų fasaduose, virtuvėje kvarcinio akmens stalviršyje ir sienose. Kai kuriuose pilkų baldų fasaduose pasikartoja vertikalaus rašto ritmas, suteikiantis dinamikos ir grafikos. Prie pilkos spalvos derinamas subtilus akcentas - minimalistinio dizaino detalės: šlifuoto aukso baldų rankenėlės, šviestuvų elementai.

Mediena interjero koloritą papildo rusvais tonais. Grindims dizainerė parinko natūralaus ąžuolo parketlentes su ryškiomis medienos rievėmis. Virtuvės spintelių fasadams, valgomojo stalui, vonios spintelei ir miegamojo staliukams panaudota natūrali ąžuolo faneruotė, kurios spalva derinama prie parketlenčių.

Lovai ir valgomojo kėdėms buvo parinktas buklė audinys, tam kad grubi tekstilė gražiai kontrastuotų tarp pilkos spalvos baldų fasadų lygių paviršių.

L. Krivienė pasakoja, kad visi interjere esantys veidrožiai buvo gaminami individualiai, atsižvelgiant į erdvę ir šeimininkų poreikius. „Masyvūs veidrodžiai padidina erdves ir/ar atspindi šviesą. Tarkime, koridoriaus zonoje nėra kitų dekoracijų, išskyrus veidrodį. Tas vienas masyvus veidrodis turi daug įtakos erdvei – atspindi šviesą iš svetainės zonos į tamsiausią koridoriaus zoną. Už veidrodžio įmontuotas reguliuojamas LED pašvietimas. Jo dėka, galima sukurti jaukią erdvę koridoriaus-svetainės zonoje nejungiant pagrindinio ryškaus apšvietimo. Tad veidrodis atlieka ne tik atspindėjimo, bet ir dekoro funkciją. Miegamajame veidrodis per visa patalpos aukštį, kad erdvei vizualiai suteiktų tiek aukščio, tiek gylio. Kartais interjerui nereikia daug dekorų, užtenka parinkti vieną, tačiau efektingą elementą, kad erdvė taptų patraukli“, – kalba interjero dizainerė.

Foto galerija:galerija_001:

Foto galerija.: new_000271976_0

L. Krivienė sako, kad projektuojant šį butą beveik visos sienos buvo „pastumtos“ taip, kad atsirastų nišos spintoms, kurių fasadai spalvų pagalba buvo suniveliuoti erdvėse. Lubas siekiančios durys be apvadų, grindjuostės įleidžiamos į sienas, o visi šviestuvai priglaistyti, tam kad šiame nedideliame bute būtų kuo mažiau vizualaus triukšmo iš elementų, kurie neturi būti pagrindiniai akcentai.

Straipsnio komentarai

Siųsti

Kęstutis 11.17 18:24
Minimalizmas - liuks,...pastatas pirmiausia turi būti funkcionalus, kad nereiktų jam tarnauti, o jis tau. Paviršiai lengvai valomi, natūralaus apšvietimo daug. Jokių automatinių (elektrinių ir elektrononių) instaliacijų, - tai luošina gyvus organizmus (elektriniai ir magnetiniai laukai žmogų alina/išbalansuoja)....Veidrodžiai gerai, kadangi moterys gali įvertinti savo linijas,o ne kaip daugumas mato tik veidą ir krauna visokius remontinius dažus/brudus ant jo, o nepastebi nudribusios subinės ar trigubų sparnelių. Tai tinka ir vyrams. Patiko matomi buto fragmentai!

Interjeras interjeras