Pixabay
Kaip susikurti 5 žvaigždučių viešbučio prabangą savo miegamajame: 7 patarimai
Namas Ir Aš

Interjero dizainerė, tarptautinio dizaino tinklaraščio “Authentic Interior” įkūrėja bei tendencijų kuratorė Aida Šniraitė dalinasi septyniomis idėjomis, kaip patiems susikurti prabangos užuovėją miegamajame, kuri nukeltų į neužmirštamas atostogas penkių žvaigždučių viešbutyje.

1. Išplanavimas

Ar kada esate įsigyję baldą, kuris nuostabiai atrodė parduotuvėje, bet jį atvežus namo tiesiog…netilpo? Būtent dėl šios priežasties prieš perkant bet kokį baldą ar daiktą savo miegamajam, žinoti savo miegamojo matmenis yra tiesiog būtina. Jums tereikia paimti popieriaus lapą ir iš paukščio skrydžio nupiešti miegamojo planą, pažymint visas duris, langus bei visas kraštines. Tokį planą parodžius salono vadybininkams bus žymiai paprasčiau susidėlioti kokio dydžio baldus pirkti.

Kaip dėstyti baldus?

Pirmasis, daugiausiai vietos užimantis baldas, yra, be abejonės, lova. Gražiausiai lova atrodo ją pastačius palei ilgiausią sieną, arba kuri yra matoma vos įėjus pro duris. Paskui pasižymėkite, kur bus spinta, naktiniai staliukai, o jeigu atsiras vietos – ir fotelis ar kojūgalio pufas, augalai ir t. t.

2. Spalvinė schema

Dauguma namų šeimininkų renkasi neutralias spalvas, kadangi jos yra „saugiausios“. Bet ar kada susimąstėte, kad neutralios spalvos pabosta labiau nei tinkamai parinktas spalvų derinys?

Eksperimentuokite. Nuvykus į įkvepiantį tapetų bei audinių saloną, pasirinkite vieną spalvingą tapetą su raštu, augalų ar gyvūnų motyvais. Analizuokite, stebėkite, kokias spalvas matote. Pasirinkite 3 labiausiai patikusias spalvas, kurias radote tapetuose – jos ir dominuos jūsų miegamajame bei puikiai derės tarpusavyje.

Ko Jums nepasako interjero dizaineriai?

Pritaikius 60%-30%-10% spalvų proporcijas, spalvas be problemų galėsite panaudoti miegamajame. Didžiausias skaičius reiškia pagrindinę dominuojančią spalvą, vidurinysis – antrinę, o mažiausias skaičius reiškia akcentinę spalvą.

Ekstra patarimas: sienų spalvą rekomenduojame parinkti paskutinę, kadangi ji apjungia visas kambario spalvas.

3. Apšvietimas

Kad kuo greičiau panirtume į sapnų karalystę, miegamojo apšvietimas yra vienas svarbiausių faktorių. Miegamajame turėtų vyrauti šiltos spalvos apšvietimas iš bent trijų skirtingų šviesos šaltinių. Tai galėtų būti - pagrindinis šviestuvas, skaitymo-taškinis šviestuvas, dekoratyviniai šviestuvai ant kavos staliukų. Šilta apšvietimo spalva imituoja saulėlydį ir mūsų kūnas pradeda gaminti melatoniną.

4. Tamsinančios užuolaidos

Viešbučiai, kurie investuoja į kokybišką miegą, turi tamsinančias užuolaidas. Šio tipo užuolaidos yra visiškai nepralaidžios saulės spinduliams – galėsite mėgautis saldžiu miegu ryte, kuomet saulė jau būna patekėjusi.

5. Namų kvapai bei patalynės dulksnos

Puikus būdas nuraminti nervus ir paruošti organizmą giliam miegui – tinkamai parinktas miegamojo kvapas. Geriausi viešbučiai tai žino ir kvapų pagalba sukuria prabanga dvelkiančią atmosferą. Raminančiais kvapais laikomi levandų, ramunėlių, jazmino, bergamotės ir kt.

Patalynės dulksnos turi kelias geras savybes. Visų pirma dulksnos gali būti naudojamos po skalbimo, norint turėti prabangiai iškvėpintus patalus. Taipogi, dulksną galima užpurkšti kas vakarą ant pagalvės užvalkalo – malonus kvapas leis greičiau panirti į sapnų karalystę.

Patalynės dulksnas bei namų kvapą vertėtų taipogi rinktis itin kokybiškus, sertifikuotus, kadangi pigiuose neretai naudojami kenksmingos medžiagos, kurias įkvepiame.

6. Patogus čiužinys ir kokybiška antklodė

Geras miegas ir sveikata neatsiejami nuo kokybiško miego pagrindo – čiužinio. 5 žvaigždučių viešbučiai investuoja į geriausių prekinių ženklų čiužinius, kurų pagrindinės savybės – ergonomika ir minkštumas. Rinkdamiesi čiužinį, būtinai prigulkite ir išbandykite jo minkštumą bei kitas savybes salone. Kai kurie žmonės mėgsta miegoti kaip ant debesėlio, o kitiems visgi patogesnis miegas ant kietesnio pagrindo.

Antklodei ir pagalvei taipogi verta skirti didesnę savo biudžeto dalį, kadangi kokybiškos antklodės ir pagalvės dėka jums neskaudės galvos, o naktį nesušalsite ar nesuprakaituosite. Nerekomenduojame rinktis sintetinio užpildo - nesugeria drėgmės, žymiai daugiau prakaituojama, o užpildas susigumuluoja. Verčiau rinktis pagalvės ar antklodės užpildą iš natūralaus šilko, sojos, ar bambuko pluošto. Prieš įsigydami paklauskite pardavėjų, ar jų parduodamos produkcijos užpildai yra natūralaus, ar sintetinio pagrindo.

7. Aukštos kokybės patalynė

Viskas, kas tiesiogiai priglunda prie kūno – naktiniai, patalynė, pledai, netgi kilimas - turėtų būti aukščiausios kokybės, kokią galite įpirkti. Aukštos kokybės patalynės komplektai yra geras pasirinkimas planuojant miegamojo atnaujinimo biudžetą. Investavus į kokybiškus patalynės komplektus, jie ilgiau tarnaus nei prastesnės kokybės patalynė, kurią reikės keliskart dažniau keisti.

Aaudinio pynimo tankis (Thread count) nebėra svarbiausias faktorius, kuris nustato patalynės komplekto kokybę. Nemažai apie medvilninės patalynės kokybę pasako tiesiog... jos bendras svoris, žinoma su keliomis išimtimis. Taipogi reikėtų atkreipti dėmesį į audinio, nėrinių, siuvinių (jei tokie yra) kokybę bei išdirbimą.

Šiandien rinkoje egzistuoja ne tik tradiciniai patalynės komplektai, o taipogi „Indecori Tinginio Patalynė“, skirta skubantiems. Ji yra revoliucinė, nes jos antklodės užvalkalo nereikia įvilkti – ji jau yra su integruota natūralaus, dažniausiai šilko-bambuko, užpildo antklode, kuri yra skalbiama kaip įprastas patalynės komplektas. Šios inovacijos dėka, kuri prieš 2 metus pasiekė Lietuvą, namų šeimininkai gali skalbti, džiovinti ir iškart mėgautis patalynės teikiamais privalumais negaišdami laiko antklodės įvilkimui ir išvilkimui. Viskas, ką turėsite papildomai įsigyti prie šio komplekto – pagalves pagal savo miego poreikius.

Audinio tipas bei dėmesys detalėms

Visuomet verta investuoti į natūralius audinius iš šukuotinės Egipto medvilnės, premium medvilninio satino, šilko, Tencelio (veganiška šilko alternatyva). Natūralūs, gerai išdirbti, audiniai ir pluoštai turi puikias termoreguliacines savybes, todėl taip neprakaituojama kaip su gaminiais iš poliesterio. Aukštos kokybės, preciziškai išdirbti nėriniai suteikia prabangos.

Tencelio patalynė – itin švelnus ir truputį blizgus audinys, gaminamas iš greitai atsinaujinančių šaltinių kaip eukalipto ar bambuko celiuliozės. Veganiška šilko alternatyva, nes puikiai imituoja šilką bei turi beveik visas jo savybes.

Kilimai

Kilimas ar kilimėlis miegamajame taipogi yra puiki investicija ir vienas paprasčiausių ir greičiausių būdų atsinaujinti miegamąjį. Pagal dizaino taisykles, įprastai kilimas miegamajame turėtų būti tokio dydžio, kuris apimtų visą perimetrą aplink lovą bei naktinius staliukus. Jeigu nenorėtumėte investuoti į didelį kilimą, kita puiki alternatyva – mažesni jaukūs kilimėliai šalia kojų, kad ryte būtų malonu pastatyti kojas.

Kilimą taipogi verta rinktis kuo natūralesnį. Daugiausiai šilumos ir jaukumo priduoda natūralios vilnos kilimas. Taipogi egzistuoja vilnos-šilko kilimai, kuriuose šilkas nuostabiai persilieja ir vis kitaip žvilga, sukurdamas chameleoninį efektą. Šie kilimai yra vieni brangiausių rinkoje. O jeigu visgi norėtųsi mėgautis chameleoniniu kilimu neišleidžiant tūkstančių - rinkoje yra nuostabių skalbiamų kilimų ir kilimėlių, kurių medvilnės-akrilo duetas beveik identiškai atkartoja šilko-vilnos vizualą. Tokie kilimai puikiai tinka veganams, nemėgstantiems šilko, arba tiesiog norintiems turėti praktiškesnius namus.

Nors viešbučiai turi savo higienos bei saugumo standartus, kurie yra neaktualūs namuose, galima pasisemti nemažai idėjų savo namams. Išplanavimas, apšvietimas, investavimas į kokybišką namų tekstilę ar namų kvapą - žymiai mažiau investicijų reikalaujantys sprendimai, lyginant su remontu ar kraustymusi, kuriuos galėsite pasidaryti ir be interjero dizainerio pagalbos.


Straipsnio komentarai

Siųsti

Aha 10.07 13:03
Akivaizdu , kad sita teta patareja apie 5zv komforta tik skaite...

Interjeras interjeras