Bendrovė
Talino architektūros bienalė: metabolizmo procesai miestuose ir pastatuose
Namas Ir Aš

„Valgoma, arba metabolizmo architektūra“. Tokia yra šeštosios Talino architektūros bienalės (TAB 2022) tema. Bienalės rengėjai medžiagų apykaitos procesus perkelia į miestus ir pastatų architektūrą.

„Atsižvelgiant į tarpusavyje susijusias pasaulines krizes – klimato krizę, visuomenės sveikatos krizę ir didėjančią socialinę nelygybę, pasaulio, kuriame ištekliai atsinaujina pakartotinai idėja yra gyvybiškai svarbi planetai. Šiame kontekste vis svarbiau galvoti apie tai, kaip gaminame maistą, iš kur jis gaunamas ir kaip jo gamyba bei perskirstymas galėtų pakeisti mūsų gyvenimą ir infrastruktūrą. Estija yra vienas iš labiausiai skaitmeniniu požiūriu išsivysčiusių pasaulio epicentrų, o paroda „Edible“ galėtų mus įkvėpti dar atidžiau ieškoti novatoriškų sprendimų, kurie reformuotų tokius miestus kaip Talinas. Parodoje eksponuojamomis instaliacijomis tikimės atskleisti, kaip architektūra konstruoja, paskirsto ir panaudoja galią, pasitelkdama medžiagų perdirbimą, tarprūšinius aljansus, biopolitiką ir ekskrementinius procesus“, – sako vyriausiosios kuratorės Lydia Kallipoliti ir Areti Markopoulou.

Parodos centre – būsimieji „Metaboliniai namai“, kuriuose eksponuojami visi namų erdvės elementai – nuo virtuvės iki tualeto ir valgomojo – ir kuriuose išryškinami įvairūs virškinimo proceso etapai. „Nuo plytos iki dirvožemio“ pristatoma valgomų, perdirbtų ir kompostuojamų statybinių medžiagų kolekcija, kuri yra nebe eksperimentinė. Joje rodomi veikiantys prototipai ir jau gaminami produktai.

Ekspozicija „Maistas ir geopolitika“ tyrinėja maisto tiekimo, masinės migracijos ir mūsų maisto sistemos transformacijos sritį. Viršutiniame muziejaus aukšte esančioje parodoje „Ateities maisto sandėris“ pristatomos pasaulio architektūros universitetų architektų ir pedagogų sukurtos kulinarinės knygos ir vizionieriški manifestai. Tuo metu „Architektūros ir maisto sistemų archeologijoje“ rodoma spekuliatyvių projektų ir meno kūrinių laiko juosta ir archyvas.

Pirmojo aukšto fojė eksponuojama instaliacijų programos konkurso „Lėti statiniai“ 12 finalininkų sukurtų modelių paroda, o už muziejaus ribų išdidžiai stovi projektas „Pakeičiamas Nepakeičiamas“.

Medinė instaliacija yra pirmoji blokų grandinės finansuojama architektūros iniciatyva, kurioje integruotas architektūrinis projektavimas, gamyba ir finansavimas. Visą bienalės laiką naudotojai galės projektuoti ir minkyti naujus blokelius, naudodamiesi specialia platforma www.app.tab.iheartblob.com ir taip toliau vystyti paviljono struktūrą.

Paroda tęsis iki 2022 m. lapkričio 22 d.

Straipsnio komentarai

Siųsti
Architektūra architektura