Senos vilos rekonstrukcija. Studija „No Architects“ „Studio Flusser“
Senos vilos rekonstrukcija: tarp tradicijos ir šiuolaikinio patogumo
Namas Ir Aš

Čekų architektūros studija „No Architects“ atkūrė 1920 metais statytą vilą Prahos priemiestyje. Išlaikydami pirminį jos grožį, architektai statinį techniškai modernizavo ir pakoregavo jo išplanavimą.

Iki menkiausios detalės apgalvotame interjere išlaikyta originalios architektūros idėja ir subtiliai atsispindi dabartinių jos savininkų gyvenimo būdas bei Japonijos ir Jungtinės Karalystės kultūros įtaka.

„Kai pirmą kartą pamatėme šį pastatą, jis neatrodė kaip prašmatni rezidencija. Nors jį reikėjo iš esmės renovuoti, mes nekonkuravome su pradine idėja ir nusprendėme likti jai ištikimi, įskaitant ir sodą“, – sako projekto autoriai. Namo rekonstrukciją jie palygina su senu paltu, kurį pailgino, sulopė, įsiuvo naują pamušalą, sagas pakeitė užtrauktuku ir jį vėl galima puikiai dėvėti.

Karštu vandeniu ir šildymu name rūpinasi tylus šilumos siurblys oras-vanduo. Pirmame aukšte stabilią šilumą ir komfortą užtikrina grindinis šildymas. Rūsyje, treniruoklių salėje bei miegamuosiuose ir drabužinėje įrengti individualūs šildymo elementai.

Foto galerija:galerija_001:

Foto galerija.: new_000276909_0

Be techninės modernizacijos, visiškai pakeistas pastato planas. Per stiklines duris iš virtuvės dabar galima patekti tiesiai į sodą, taip pat atsirado du papildomi kambariai bei vonios kambarys.

Interjere ne tik įsijausta į originalios architektūros užmojį, bet ir subtiliai įkomponuota individuali klientų gyvenimo patirtis bei jų simpatija Japonijos kultūrai. Kaip duoklę originaliems statytojams, architektai įrengė vienas ypatingas duris į vaiko fantazijų pasaulį, kuriame bet kuris suaugęs žmogus gali tik kukliai klūpoti.

Straipsnio komentarai

Siųsti
Architektūra architektura