Šviesa asocijuojasi su mintimi apie kažką apgaubiančio ir švelnaus, kas plečiasi į išorę ir peržengia visas sutinkamas kliūtis. Kartais projektuojant šviestuvą stengiamasi šviesą užfiksuoti griežtose geometrinėse formose, kitais atvejais – formos organiškesnės ir funkcionalesnės.
Taip apibūdinami du šviestuvai, kuriuos italų gamintojai „Fabbian“ siūlo šį vėlyvą pavasarį: „Puppy“ ir „Akoya“.
Alberto Ghirardello sukurtame šviestuve „Puppy“ sujungti du komponentai, pagaminti iš dviejų skirtingų medžiagų. Kietas korpuso paviršius, pagamintas iš tradicinės Nove keramikos, grąžina atspindžius iš difuzoriaus, pagaminto iš balto pūsto stiklo. Svyranti abstrakti lempos forma nesusijusi su jokiomis apčiuopiamomis nuorodomis, todėl yra dar harmoningesnė, nes atrodo, kad ji atkeliavo iš grynos fantazijos pasaulio. Juodos ir baltos spalvos kontrastas objektui suteikia grafiškumo ir šiuolaikiškumo. Šalia stalinio šviestuvo atsiradus pakabinamai versijai, erdvėje sukuriamas tęstinumas. Objektas dvelkia retro nuotaika, tačiau šiuolaikiškai interpretuotas, demonstruojantis „Fabbian“ medžiagų išmanymą. Skirta naudoti interjere.
Filippo Protasoni sukurtame pakabinamame šviestuve „Akoya“matome aiškią nuorodą į natūralią kriauklės formą, kuri gaubia brangų perlą.
Dizainas kuriamas geometriškai vystantis apskritimui, kuris iš pradžių tampa dvimačiu paviršiumi, o vėliau trimačiu tūriu – sfera. Šių dviejų geometrijų sąveika sukuria kriauklės, kurioje yra brangus šviesos perlas, įvaizdį.
Kaip perlai yra tobulumo simboliai, pasižymintys nepaprastu blizgesiu, taip ir „Akoya“ šviestuvų kolekcija pasižymi tokiu pat natūraliu paprastumu ir gebėjimu užmegzti dialogą su architektūrine aplinka.
Kolekciją „Akoya“ sudaro sieniniai ir pakabinami šviestuvai. Jie pagaminti iš dviejų metalinių diskų (gali būti baltos, anglies ir surūdijusio plieno spalvos), kuriuose yra pūsto stiklo difuzorius.