Bendrovė
Moderniausias policijos pastatas sostinėje pelnė prestižinį tvarumo įvertinimą
Pranešimas spaudai

Turto banko su partneriais sėkmingai įgyvendintas policijos pastato projektas Vilniuje pelnė prestižinį BREEAM In-Use „Excellent“ įvertinimą. Šį pavasarį Karoliniškių mikrorajone, Sietyno g. 24, duris atvėręs naujasis statinys – vienas iš energiškai efektyviausių valstybės pastatų. Rangos darbus objekte atliko bendrovė „Infes“.

BREEAM sertifikate pažymima, kad statinys įvertintas 73 balais iš 100 galimų. Daugiausiai balų, po daugiau nei 90, pastatui skirtą už energijos taupymą ir atsparumą išoriniams veiksniams. 70 ir daugiau balų komisija skyrė už tvarių medžiagų panaudojimą bei į geresnę darbuotojų sveikatą orientuotus sprendimus. Tokius kaip ergonomiški baldai, vėsinimo ir vėdinimo sistemos, įrengtos poilsio zonos ir kt.

BREEAM yra populiariausias ir seniausias pastatų tvarumo vertinimo standartas pasaulyje, dažniau naudojamas Europoje, o tuo pačiu ir Lietuvoje. Sertifikuojant pastatą vertinami energijos naudojimo, resursų taupymo, ekologijos, draugiškumo aplinkai ir žmogui, valdymo sprendimai, naudojamos inovacijos ir kiti aspektai.

Statybos darbus atlikusi įmonė „Infes“ didelį dėmesį skyrė sprendimams, kurie prisidėtų prie aukštų aplinkosaugos standartų išpildymo, efektyviai mažintų eksploatacines išlaidas ir energijos resursų naudojimą bei užtikrintų ilgaamžiškumą.

Atliekant darbus šiame objekte, rangovui ir užsakovui bendradarbiaujant, buvo ieškotos ir pritaikytos tvarios medžiagos bei modernios pastato inžinerinės sistemos, o sklandų darbą užtikrinti padėjo nuolatinis statybos darbų monitoringas.

Pastatas sulaukė ir daugiau įvertinimų

Tai ne pirmasis įvertinimas, kurio sulaukė naujasis policijos pastatas. Kiek anksčiau objektas nuskynė „Lietuvos BIM projektai“ apdovanojimą, skiriamą skaitmeninio modeliavimo būdu projektuojamiems pastatams. Šis būdas projektavimo etape padeda parinkti geriausius energetinio efektyvumo bei CO2 emisijų mažinimo sprendimus. Rangos stadijoje skaitmeninis modelis leidžia įvertinti įvairias situacijas, tai prisideda prie sklandesnių statybos darbų.

Modernus statinys pažymi ne tik keliamą kartelę viešojo sektoriaus biurams, bet ir naują požiūrį į šiuolaikiškas vietas darbuotojams.

Šiuolaikinius standartus atitinkančio pastato plotas siekia beveik 10 tūkst. kv. m. Jį sudaro 5,3 tūkst. kv. m A++ energetinės klasės administracinė pastato dalis su specialios paskirties patalpomis bei dviejų lygių 4,5 tūkst. kv. m požeminė automobilių aikštelė su joje įrengtomis 4 elektromobilių įkrovimo stotelėmis ir 169 tarnybiniam transportui skirtomis vietomis. Lankytojams skirtos 55 automobilių stovėjimo vietos įrengtos šalia pastato. 6 aukštų pastate įrengta 560 modernių darbo vietų, iš jų – 392 kompiuterinės darbo vietos.

Turto banko vystomi projektai apima ne vien pastato konstrukcijas, bet ir aplink esančias viešąsias erdves. Įkurdinant policijos pastatą šalia miško juostos, didelis dėmesys skirtas žaliosios zonos sukūrimui ir susisiekimo infrastruktūros įrengimui. Prie pastato išasfaltuota Sietyno gatvė, įrengtas dviračių takas, palei gatvę žaliuoja medžiai ir kūmai.

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra didinti statinių tvarumą, investuoti į atsinaujinančią energiją, mažinti energijos sąnaudas ir CO2 emisiją.

Straipsnio komentarai

Siųsti

senis 07.02 10:35
manau kad greit jo vaizdas pasikeis naujos statybos gražio kelis mėnesius.

Architektūra architektura