Wouter van der Sar
Atrodo lyg meno kūrinys, funkcionuoja kaip virtuvė
Namas Ir Aš

Nyderlandų dizainerė Trix van der Mark („Interieurwerken Bone Solid“) sukūrė unikalią virtuvę, kad netikėtai paįvairintų elegantišką namų dizainą. Organiška, iš HIMACS medžiagos pagaminta virtuvės sala, kurioje žaidžiama formomis ir kreivėmis, prilygsta meno projektui.

Užsakovas pageidavo originalios virtuvės su organiškomis ir sklandžiomis formomis, kuri labiau primintų meno kūrinį nei virtuvę, ir kartu išlaikytų funkcionalumą. Pagal specifikacijas reikėjo universalios, tvirtos, higieniškos medžiagos ir nepriekaištingo dizaino, kad būtų galima pagaminti šią atviro plano virtuvę, o svarbiausia – leisti skleistis vaizduotei.

Siekiant išsaugoti modernią erdvės išvaizdą, salos fasadai ir stalviršis buvo sukurti iš HIMACS, kad susidarytų harmoningos, tobulos kreivės. Rezultatas – vientisas dizainas su kriaukle, kaitlente, 3 stalčių spintelėmis, spintelėmis, atvira erdve rankšluosčiams ir indaplove.

Išlenktų linijų ir tobulos apdailos salos toną pabrėžia galinėje sienelėje esantys įrenginiai su dviem orkaitėmis ir šaldytuvu.

Ši naujoviška sala rodo ne tik tai, kokia universali yra HIMACS medžiaga: termoformuojama ir neporėta, be matomų siūlių, bet ir tai, kad aiški dizainerio vizija ir supratimas apie medžiagą reiškia, jog galimybės iš tiesų yra neribotos.

Projektuojant šią organiškos formos stalviršį esamoje erdvėje, reikėjo užtikrinti, kad būtų pakankamai vietos judėti aplink jį ir kartu užtikrinti virtuvei reikalingą funkcionalumą. Viskas buvo kruopščiai apgalvota, įskaitant integruotą kaitlentę ir kriauklę, indaplovės vietą ir jos durelių atidarymo angą bei aplinkinį rėmą, sukurtą tam, kad būtų patogu atidaryti. Nekalbant apie suapvalintus stalčius – tikrą dizaino iššūkį.

Straipsnio komentarai

Siųsti
Architektūra architektura