Viešbutis “Rockhouse“ Jamaikoje
Viešbučiai Žemės likimu besirūpinantiems keliautojams
Namas Ir Aš

Nuo Jamaikos pakrantės iki Alpių kurorto ir Tokijo – aštuoni pasaulio viešbučiai, kurie įgyvendina įvairius ekologinius principus ir savo svetingumo filosofijoje taiko žiedinės ekonomikos koncepciją.

Italija ir Šveicarija

Umbrijos ir Toskanos pasienyje esantis „Rastrello“ yra „vietinis“ visomis prasmėmis. Rūmai, kuriuose įsikūręs viešbutis, buvo pastatytas XIV a. Jam rekonstruoti buvo pasamdyti vietiniai meistrai, kurie pastatą atnaujino išsaugodami kuo daugiau originalių elementų, įskaitant originalias akmenines sienas, medines sijas ir geležines konstrukcijas.

Beveik visus produktus viešbučio restoranas gauna iš netoliese esančių gamintojų arba iš viešbučio sodų, kuriuose auginamos daržovės, vaisiai ir prieskoninės žolelės, o vyno kortoje tik vietinių vynuogynų vynai. Viešbučio teritorijoje taip pat auga alyvmedžių giraitės, iš kurių kasmet renkamas derlius ir gaminamas apdovanojimus pelnęs alyvuogių aliejus, o personalas samdomas iš netoliese esančių miestų. „Mūsų tvarumo filosofija – sąmoningai atsižvelgti į tai, kaip auginame, perkame, užsakome, vartojame ir kaip išmetame“, – sako viešbučio atstovė Christiane Wassmann.

Šveicarijoje, Zermatto miestelyje, kuriame nėra automobilių, įsikūręs „Cervo Mountain Resort“ nustato aukštus veiklos naudojant atsinaujinančiąją energiją standartus. 2020 m. viešbutyje įrengtas geoterminis šilumos siurblys, kuris dabar užtikrina 95 proc. karštam vandeniui ir šildymui reikalingos energijos, o balkonus puošia saulės baterijos. Trims vietiniams restoranams tiekiami produktai iš ne daugiau nei 150 km spinduliu nutolusių ūkių. Dėl būtinų produktų, kurių negalima pagaminti regione, viešbutis bendradarbiauja su tvariais ir ekologiškais tiekėjais.

Svečiams taip pat duodami daugkartinio naudojimo vandens buteliai, kuriuos galima pripildyti išmaniuosiuose čiaupuose visame viešbutyje. Viešnagės pabaigoje svečiai gali finansiškai kompensuoti išmetamo anglies dioksido kiekį, o viešbutis padengia svečio įnašą. Partnerystė su netoliese esančia bendruomene ir vietiniais maisto tiekėjais, taip pat tokios iniciatyvos kaip „SlowFood“ ir „myClimate“ dar labiau išplečia viešbučio tvarumo filosofiją.

Japonija ir Afrika

Tokijo viešbutis „Trunk Hotel“ išsiskiria miesto džiunglėmis, kurių žaluma krinta iš pakopomis išdėstytų balkonų. Tokios žaliosios erdvės padeda didinti miestų biologinę įvairovę, suteikdamos paukščiams ir vabzdžiams gyvybiškai svarbias lizdavietes, slėptuves ir maistą. Viduje aplinkosauga rūpinamasi naudojant daugybę perdirbtų medžiagų. Baldus kūrė japonų prekių ženklai kaip „Truck“ ir „Tokyo Cork Project“.

Baro kėdes vestibiulyje pagamintos iš vyno kamščių, konstrukcinės kolonos ir viena iš fojė esančių sienų – iš perdirbtos medienos, atkeliavusios iš senų japoniškų namų. Kitos ekologiškai sąmoningos detalės – iš perdirbtos gumos pagaminti kambariniai sandalai, vienetiniai puodeliai, pagaminti iš sudužusių indų ir didelės pagalvės, sukurtos iš perdirbtų baltų laivų burių.

„EarthCheck Gold“ sertifikatas patvirtina, kad Zanzibare įsikūręs viešbutis „Zuri Zanzibar“ tvarus nu dizaino iki svečių patirties. Individualiems baldams gaminti naudota natūrali vietinė mediena, meno dirbiniai įsigyti netoliese esančiuose turguose, o dekoras pagamintas iš perdirbtų medžiagų. Visame viešbutyje naudojami mažai energijos naudojantys LED šviestuvai, o svečiai turi galimybę vietoj oro kondicionieriaus pasirinkti vėsinimo sistemą „Evening Breeze“, kuri sumažina energijos suvartojimą iki 75 %.

Viešbutis įgyvendina ambicingą vandens programą, pagal kurią ozono technologija ir vandens gėlinimo sistema, todėl viešbutis gali veikti nepriklausomai nuo vietinio kaimo vandens išteklių. Panaudodamas šią patirtį vandens srityje, viešbutis taip pat padeda statyti ir remontuoti šulinius aplinkinėje bendruomenėje. Tokia socialinė atsakomybė yra viešbučio tvarumo koncepcijos pagrindas: Be to, „Zuri Zanzibar“ vykdo daugybę vandentvarkos, aplinkos apsaugos ir išsaugojimo veiklų, įgyvendindamas vietos švietimo programas ir ilgalaikes iniciatyvas.

Jamaika ir Meksika

„Green Globe“ sertifikatą gavęs viešbutis „Rockhouse Hotel“ Negrilyje, Jamaikoje, yra įsipareigojęs remti vietos bendruomenę. Nuo 2004 m., kai buvo įkurtas „Rockhouse“ fondas, investuota daugiau nei 7 mln. JAV dolerių į šešių miestelio valstybinių mokyklų statybą, renovaciją ir plėtrą, o bendruomenės nariai gamina visus viešbučio medžio dirbinius, žvakes ir vonios reikmenis tiesiogiai viešbučio teritorijoje esančiose dirbtuvėse. Be to, vanduo šildomas tik saulės energija, o viešbučio nameliai pastatyti iš vietinės medienos ir tašyto akmens, jų stogai dengti šiaudiniais stogais, o lubų ventiliatoriai pakeisti oro kondicionieriais. Lietaus vanduo taip pat surenkamas ir naudojamas viešbučio ekologiškam ūkiui ir augalų medelynui laistyti.

Meksikos mieste Tulume esančio „Papaya Playa“ viešbučio esmė – įsipareigojimas „naudoti svetingumą kaip priemonę gamtai saugoti ir teigiamai paveikti visuomenę“, – teigia jo komanda. Viešbutis buvo pastatytas taip, kad ne tik susilietų su natūralia aplinka, bet ir jos netrikdytų: 93 proc. viešbučio ploto užima džiunglės, o visos kajutės yra pakeltos, todėl po jomis esančios šaknų sistemos ir gyvūnų urvai liko kuo mažiau paliesti. Patys statiniai pagaminti iš vietinių medžiagų, įskaitant šiaudinius stogus, medžio ir tinko kompozicines sienas, bambukines langų dangas, o beveik 90 % baldų ir tekstilės gaminių pagaminti ir pasiūti vietoje.

Viešbutis pats valo savo vandenį, net SPA centruose daugiausia dėmesio skiriama ekologiškoms, natūralioms ir vietinėms medžiagoms, įskaitant kokosus, medų, alaviją ir majų molį. Siekdamas atsidėkoti aplinkai, „Papaya Playa“ taip pat vykdo pažangų vėžlių išsaugojimo projektą; vos per penkerius metus iš viešbučio paplūdimio į laisvę paleista beveik 40 tūkst. mažų vėžliukų.

Amerika ir Taivanas

Sausrų regione Healdsburge, Kalifornijoje, esantis „Harmon Guest House“, kuriam suteiktas LEED Gold sertifikatas, orientuojasi į ekologišką architektūrą ir dizainą. Po viešbučiu esančioje 16 000 galonų cisternoje surenkamas lietaus vanduo, kuris filtruojamas ir naudojamas laistyti; kambariuose sumontuoti mažo vandens srauto įrenginiai, kurie vandens suvartojimą sumažina iki 35 %; saulės baterijos gamina energiją vandeniui šildyti.

Siauromis medžio juostomis dengtas perdirbtos medienos fasadas taip pat mažina saulės spinduliuojamą šilumą, o stogo paviršius mažina pastato skleidžiamą šilumą. Viešnagės metu svečiai gauna daugkartinio naudojimo stiklinius butelius, kuriuos gali pripildyti visuose aukštuose esančiose vandens stotelėse, o visa įranga ir tekstilė – nuo antklodžių, betoninių stalviršių ir vonių iki nestandartinių plytelių – buvo pagaminta vietoje. Viešbučio restoranas produktus perka iš aplinkinių ūkių, o kraštovaizdis taip pat apželdintas įvairiais vietiniais augalais, padedančiais atkurti šalia esančio Foss Creek upės vagą.

Viešbutis „Gloria Manor“, įsikūręs Taivano Kentingo nacionaliniame parke, saugomoje miško teritorijoje, kurioje gausu biologinės įvairovės, laikosi susivienijimo su gamta filosofijos. Rekonstruojat statinį, buvo bendradarbiaujama su Pingtungo miškotvarkos biuru, o kiekviena detalė buvo kuriama išlaikant pagarbą natūraliai gamtai. Viešbutyje įrengtos saulės baterijos tiekia atsinaujinančią energiją, jame įrengta natūralaus vandens perdirbimo sistema. Lubų ventiliatoriai ir vertikalus balkonų užtamsinimas sumažina oro kondicionavimo būtinybę, be to, viskas dažyta ekologiškais dažais. Visi restorano virtuvėje naudojami produktai – ekologiški ir vietiniai, o kambariuose svečiai gauna daugkartinio naudojimo šlepetes ir vandens buteliukus, kuriuos gali papildyti vandens šaltiniuose, esančiuose visoje teritorijoje.

Straipsnio komentarai

Siųsti
Aplinka aplinka