„Bjørnådal Arkitektstudio“ projektuota tribūna Bendrovė
Rekordinio ilgio tribūna įrodo: medis nėra nuobodus
Namas Ir Aš

Trumsės mieste, Norvegijoje, atidaryta tribūna-meno instaliacija, kuri turistų, o pirmiausia – vietos bendruomenės traukos centru. 30 metrų ilgio medinė konstrukcija vingiuoja tarp medžių ir akmenų, o iš jos atsiveria nuostabus vaizdas į jūrą ir kalnus.

Projektą, pavadintą „Bendruomenės kraštovaizdžiu“, sukūrė Norvegijos architektų studija „Bjørnådal Arkitektstudio“. „Tribūna yra specialiai įkomponuota į reljefą, kad taptų gamtos dalimi, sako architektas Hansas-Petteris Bjørnådalas, architektūros studijos kūrybos direktorius. Jis ir kolegos, kūrę šį projektą, siekė, kad ši tribūna taptų bendruomenės susibūrimo vieta.

Gražus ne tik vaizdas. Nes, nors tribūna įsilieja į kraštovaizdį, ji pati savaime yra akį traukiantis statinys. Architektai tai sukūrė pasitelkę parametrinį arba kompiuterinį dizainą, kurio metodika Norvegijoje yra palyginti nauja.

„Naudodami šią techniką galime laisvai formuoti ir standartizuotai kurti organiškas, žmogiškas formas. Vietoj tradicinių metodų su smeigtukais čia naudojame spausdintuvus ir frezavimo stakles, kad sukurtume unikalią formą, – sako H. Bjørnådalas. Jo nuomone, ateityje tokį statybos būdą vis dažniau matysime tiek fasaduose, tiek interjeruose.

Instaliacija pagaminta iš medinės medžiagos Duraply, kuri yra skirta lauko statiniams. Taip studija „Bjørnådal Arkitektstudio“ norėjo parodyti, kad tokia pažįstamą tvari medžiaga kaip medis galima būti panaudota naujai ir įdomiai.

Kaip sako architektas, Trumsės savivaldybės užsakymu sukurta unikalaus dydžio meno instaliacija yra didžiausia Trumsėje ir, ko gero, viena didžiausių tokio pobūdžio instaliacijų visoje Norvegijoje.

Straipsnio komentarai

Siųsti
Aplinka aplinka