Bendrovė
Pasiūlė sprendimą besirūpinantiems aplinka: susitvarkyti bus daug patogiau
Pranešimas spaudai

Vos atšilus orams, pradedame planuoti darbus sode: sugrėbti pernykščius lapus, išgenėti vaismedžius, suformuoti krūmus. Pavasaris – pats metas dėlioti ir statybų, remonto darbų planus arba ruoštis būsimoms atostogoms sodyboje. Kadangi aplinkos tvarkymo ar statybų darbai tęsiasi iki pat vėlyvo rudens, svarbu iš anksto pasirūpinti, kaip atsakingai sutvarkyti susidariusias atliekas.

Tvarka svarbi ne tik namuose

Smulkios statybinės ar remonto atliekos: betono, plytelių gabalėliai, stiklo likučiai ar statybinių medžiagų pakuotės, sukrautos į maišus, neretai išmetamos į buitinių atliekų ar rūšiavimo konteinerius arba paliekamos prie jų. Dar blogiau – atsiduria nelegaliuose sąvartynuose arba pamiškėse.

Kad atliekos, susidariusios remontuojant namus, tvarkant sodo namelius, garažus ar rūsius, netaptų galvos skausmu, patogiausia iš anksto pasirūpinti didmaišiais. Tai – lengvi ir tvirti polipropileno maišai, kuriuose galima sukaupti 1 m³ atliekų. Didmaišiai neužima daug vietos, netrukdo aplinkiniams, todėl juos galite naudoti nedideliuose individualiųjų namų ar daugiabučių kiemuose.

Be to, į šiuos maišus galite krauti ne tik remonto ar statybines atliekas, bet ir tvarkant sandėliuką likusius nereikalingus buities daiktus, po persikraustymo likusią pakavimo plėvelę, kartonines dėžes, o prasidėjus darbymečiui soduose ir daržuose – žolę, lapus ar šakas.

Jei žaliųjų atliekų – nupjautos žolės, išravėtų piktžolių, lapų – prikaupiama daugiau arba reguliariai, sprendimas – žaliųjų atliekų išvežimo paslauga, kurią taip pat galima užsisakyti internetu.

„Mūsų atlikta klientų pasitenkinimo apklausa parodė, jog jie ypač vertina paslaugų užsakymo paprastumą, galimybę jas užsisakyti iš vienų rankų bei atsakingą atliekų tvarkymą. Vieni pirmųjų rinkoje sukūrėme elektroninę parduotuvę, kurioje galima užsisakyti aplinkotvarkos paslaugas. Siekiame tvaresnio rytojaus šiandien, tad mums svarbu, kad klientai galėtų patogiai rūšiuoti atliekas, naudotųsi aplinkai draugiškais sprendimais, o reikalingas priemones ar paslaugas užsisakytų, kaip yra įpratę, internetu“, – komentavo Linas Černiauskas, aplinkotvarkos bendrovės „Ecoservice“ tvarumo vadovas.

Skatina elgtis atsakingai

Šiltuoju metų laiku gyventojai dirba ir daug laiko leidžia sodybose, imasi statybų ar remonto darbų, samdo meistrus – statybvietėse ar būstuose, kuriuose nėra kanalizacijos ir vandentiekio, aktuali ir aplinkai draugiškesnė alternatyva – biotualetai. Jie ne tik saugūs gamtai ir sveikatai, bet ir patogūs naudoti.

Kvapai – tikrai ne pagrindinė netvarkingų lauko tualetų blogybė. Nuotekos, išpiltos į nesandarias, pačių gyventojų įrengtas duobes, gali pasiekti gruntinius vandenis, persismelkti į jas išpilančių gyventojų arba jų kaimynų geriamojo vandens šulinius, kelti pavojų aplinkai ir jų pačių sveikatai.

Tvarkytis kieme, sode ar namuose, pašnekovo žodžiais, nėra sudėtinga, mat reikalingomis priemonėmis galima apsirūpinti paprastai, internetu. Gyventojams beliks atliekas tinkamai išrūšiuoti, o jų išvežimu ir perdirbimu pasirūpins atliekų vežėjas. Taip pat ir biotualetų įrengimu bei priežiūra sutartu nuomos laikotarpiu.

Straipsnio komentarai

Siųsti
Aplinka aplinka