Unsplash
Interjero dizaineriai patarė, kaip terasą ar balkoną paversti jaukia erdve
Pranešimas spaudai

Namų terasa ar balkonas šiltuoju metų laiku tampa oaze, kurioje malonu atsipalaiduoti ir leisti laiką su draugais. Čia galima mėgautis gaiviais vasaros vakarais ar pasislėpti nuo saulės kaitros.

Prekybos tinklo „Senukai“ ekspertai pastebi, kad vos atšilus orams klientai pradeda ieškoti patvarių ir lauko sąlygoms atsparių baldų. Klientai žvalgosi į patogias kėdes, kabamuosius krėslus, hamakus, sofas, staliukus. Taip pat suaktyvėja lauko šildytuvų, girliandų, kepsninių pardavimai.

Norint savo balkoną ar terasą paversti jaukia poilsio erdve, prireiks vos kelių lauko baldų bei mielų interjero detalių. Interjero dizainerės dalijasi keliais esminiais patarimais.

Įvertinkite savo lūkesčius

Interjero dizainerės Laura Lėja Dovydaitienė ir Jurgita Stankūnaitė balkono ar terasos planavimą siūlo pradėti nuo savo poreikių įsivardijimo. Galbūt terasą ar balkoną norite skirti darbui, gal čia skaitysite knygą, o gal planuojate laiką leisti su draugais. Atsakius į šiuos klausimus, sprendimus priimsite kur kas greičiau.

„Terasų ir balkonų įrengimo tendencijos keičiasi lygiagrečiai su būsto gyventojų gyvenimo ritmu, todėl šios erdvės dažnai tampa mini sodelio ar poilsio zonomis. Žmonės vis rečiau atranda laiko, kurį galėtų praleisti gamtoje, todėl nori susikurti jaukų kampelį namuose“, – pasakoja interjero dizainerės.

Citata:Naudokite skirtingų dydžių ir aukščių vazonus, skirtingas ir nestandartines jų formas. Tačiau rinkitės vienodas spalvas, nes papildomų atspalvių vėliau įliesite per augalus.

Rinkitės lauko baldus

Interjerus kuriančios ekspertės siūlo įvertinti turimo balkono ar terasos tipą – tai uždara, dalinai uždara, ar visai atvira erdvė. Nuo to priklausys, kokie baldai jums tinka.

„Pasirinkite baldus, skirtus naudoti lauke. Jie turi būti atsparūs temperatūros bei drėgmės svyravimams. Rinkitės tokius, kurie telpa į balkono ar terasos erdvę ir jos neapkrauna. Jei turite didelį balkoną ar terasą, atkreipkite dėmesį į baldus, turinčius daiktadėžes sėdimoje baldų dalyje. Svarbiausia, kad baldai būtų patogūs, leistų jums mėgautis poilsiu ir atsipalaiduoti“, – sako pašnekovės.

Pasak jų, renkantis baldus, jų spalvas reikėtų derinti prie namų stiliaus. Geriausia rinktis neutralias spalvas, nes jos bėgant metams nepradės erzinti. Universaliausios spalvos yra tos, kurios įsilieja į aplinką – šiltos, pastelinės, žemės spalvų tonų.

Papildys dekoro stilių

Papildomo jaukumo kuriamai erdvei suteiks dekoratyvinės pagalvėlės ir užklotai, kurie dažnai derinami prie lauko baldų.

„Dekoratyvinės pagalvėlės gali būti vienspalvės, margintos įvairiais raštais, spalvotos, su piešiniais. Jos papildo bet kokį dekoro stilių – nuo modernaus iki tradicinio. Vakarams balkone turėkite natūralios vilnos, šerpų vilnos arba poliesterio užklotus, kurie suteiks daugiau jaukumo ir šilumos“, – pabrėžia dizainerės.

Įrenginėjant vasariškas namų erdves, svarbu nepamiršti ir kitų interjero detalių – naudodami lauko šviestuvus, žibintus ar žvakutes, sukursite malonią atmosferą bei apšviesite erdvę vakarais. Jei norite romantiškos ir kiek žaismingos aplinkos, pasikabinkite spalvingų girliandų, o jei norite šiek tiek privatumo, apsaugos nuo saulės ar vėjo, tam tiks užuolaidos.

Pasodinkite augalų

Kuriant terasos ar balkono interjerą, verta pasirūpinti ir augalais. Jie suteikia jaukumo ir šviežumo, padeda nusiraminti, sukuria privataus sodo aplinką.

„Pasisodinkite gėlių, pastatykite balkone ar terasoje didesnių augalų, galite netgi pakloti netikros žolės grindų dangą, kad erdvė būtų dar jaukesnė. Naudokite skirtingų dydžių ir aukščių vazonus, skirtingas ir nestandartines jų formas. Tačiau rinkitės vienodas spalvas, nes papildomų atspalvių vėliau įliesite per augalus“, – dalijasi patarimais dizainerės.

Į vazonus galima pasodinti nedidelių dekoratyvinių medelių ar žydinčių krūmelių. Jei daug vietos neturite, rinkitės vienmetes gėles – našlaites, petunijas, begonijas.

Nepamirškite praktiškų elementų

„Senukų“ ekspertai taip pat pataria nepamiršti ir kelių praktiškų detalių, kad laiką balkone ar terasoje būtų dar patogiau leisti:

§ Šildytuvai. Šiluma yra viena iš komforto sąlygų, ypač vėsiais vakarais ar šaltuoju laikotarpiu. Tam, kad jūsų vakaro nesugadintų šaltis, momentiniai, nešiojami ir kompaktiški terasiniai šildytuvai bus tinkamas sprendimas.

§ Apšvietimas. Apšvietimui lauke rekomenduojama pasirinkti LED lemputes, toks apšvietimo būdas yra ilgaamžiškesnis ir ekonomiškesnis nei kaitrinės lemputės. Tik itin svarbu atkreipti dėmesį į šviestuvų atsparumą drėgmei, kurį nusako IP klasė ir skaičius šalia jos – kuo skaičius didesnis, tuo šviestuvas atsparesnis aplinkos pokyčiams.

§ Lauko girliandos. Jaukumo suteikiančias girliandas galima išvedžioti po visą balkoną, terasą ar sodą. Erdvei apšviesti tinka ir dailūs ant medžių kabinami žibintai.

§ Kepsninės. Vienas svarbiausių šiuolaikinės terasos atributų – lauko kepsninė. Jei ketinate kepsninę naudoti dažnai, vertėtų investuoti daugiau ir rinktis funkcionalesnę. Įprastas anglines kepsnines lengva transportuoti, dujinės greitai įkaista, jose lengva reguliuoti kaitrą, o keraminės pasižymi itin plačiomis panaudojimo galimybėmis.

§ Muzikinės kolonėlės. Laiką leidžiant su draugais, pravers muzikinė kolonėlė. Ją geriausia rinktis belaidę, kad neužimtų daug vietos ir būtų mobili.

Straipsnio komentarai

Siųsti
Aplinka aplinka